marka tescil belgesi

Makaleler

Sınai Mülkiyetin Değeri

Peki Sınai Mülkiyetin bir ederi, maddi bir karşılığı yani değeri yokmudur? ‘’ insanlık tarihinde ilk defa dünyanın en zengin insanının sahip olduğu tek şey bilgi (Smith Parr). ‘’ Evet bu cümle bile sınai mülkiyet günümüzde nasıl bir değeri olacağını izah etmektedir.

Tescilli Lezzet

Bir gıda firmasının saygı görmesi, değerinin artması, tüketicilerin ona güven duyması ürün kalitesinden müşteri ilişkilerine varıncaya kadar birçok alanı ilgilendiriyor. Bu titiz çalışmalarla kazandığınız itibar ise firmanızın görünmeyen değerlerinden belki de en büyüğünü oluşturuyor.

Marka Ayaktan Başlar

Temel giyim eşyalarından biri olan çorap, yalnızca bir örtünme aracı olmayıp, insan sağlığı açısından da son derece önemli bir giysidir. Bununla birlikte insanın hayatı boyunca çok sayıda tükettiği ve kullandığı giyim eşyaları arasında ömrü en kısa olanı ise yine çoraptır.

Globalleşen bir Marka : Lojistik

En genel tanımıyla lojistik, mal ve hizmet tedarikine yönelik planlama, organizasyon, nakliye ve yönetim faaliyetlerinin bütünüdür. İş akışı karmaşıklaşan bir firmada tedarikçiye outsource etmek için tüm gereksinimler bu tanımla yapılmaktadır.

Aydınlatma Sektöründe sınai mülkiyet haklarına genel bir bakış

Aydınlatma sektörü dünya çapından çok patent başvurusu yapılan ilk 5 alandan biri. Avrupa patent ofisinin ;dünyadaki tüm patent başvurularını ayrıntıları ile barındıran patent database’nde yapılan araştırma bu iddiayı doğrulayacak niteliktedir.

|