marka tescil belgesi

Marka

Ürün ve Hizmetlerinizle hedeflediğiniz pazarlarda yer edinebilmek için çok çalışıyorsunuz.

Peki ya kötü niyetli kişi veya kuruluşların sizin elde ettiğiniz başarıyı kullanması, itibarınızdan istifade edip isminizi taklit etmesi halinde neler yapabilirsiniz? Öncelikle yapmanız gereken Markanızı tescil ettirmenizdir.

Şayet ürün veya hizmetlerinize verdiğiniz isimleri, logoları marka tesciliyle koruyorsanız; taklitçilere anında müdahale edilmesini sağlayarak para, hapis cezaları ve ticaretten men cezaları almalarını sağlayabilirsiniz.

Marka Tescili

Marka Tescili , Bir ürün ve/veya hizmet sunan/üreten firmanın, ürün veya hizmetinin isim,slogan,logo,ürün ambalajı gibi kendine ait değerleri kanunlar çerçevesinde,tekel hakkı sağlayacak şekilde koruma altına almasıdır. Bu bağlamda marka tescili bir firmanın ticari varlığının geleceği için vazgeçilmezidir.

Marka Araştırma

Marka Araştırma ; Marka örneğine göre uzman tarafından marka ön araştırılmasının resmi marka veri tabanında yapılması ve marka tescil sürecini olumlu/olumsuz etkileyecek risk analizinin sunulması ile Marka Tescili ne minumum risk ile başlanmasıdır.

Marka İzleme

MARKA İZLEME; Türk Patent Enstitüsünü tarafından aylık olarak yayımlanan resmi marka bülteninin taranması ve marka uzman değerlendirmesi sonrasında ticari değerinize risk teşkil edecek şekilde benzer görülen markaların tespit edilmesi ve talep etmeniz halinde tespit edilen markaların tesciline itiraz edilmesi hizmetinin verilmesidir.

Marka Yurtdışı

Marka Tescil başvurularından doğan haklar sadece tescil edildiği ülkede lokal olarak hüküm ifade etmektedir. Diğer ülkelerde koruma çeşitli yurtdışı marka başvuru enstrümanları ile sağlanmaktadır.

Marka Başvuru

Marka başvurusu, Lider Patent uzmanları tarafından gerekli marka ön araştırması yapıldıktan sonra aynı gün içerisinde online yapabilebilmektedir. Marka risk analizi yapılarak, marka başvurusunun marka tescil belgesi ile sonuçlanmasında engel teşkil edebilecek engelller ortaya çıkarılmaktadır

|