marka tescil belgesi

Patent

İnovasyon'un en önemli göstergelerinden biri patent sayılarınız. Çok basit ve pratik çözümlerden, komplike ileri teknolojilere yaptığınız her yeniliği patent ile koruduğunuz sürece bundan gelir elde edebilirsiniz.

Zira patent kanunu size, rakiplerinizin yaptığınız yeniliği üretmesini, satmasını veya ithal etmesini engelleme hakkı vermektedir.

Siz kendi belirleyeceğiniz lisans şartları ile buluşunuzu üretmek isteyenlere kiralayabilirsiniz.

Ancak unutulmamalı ki uzman patent vekilinin elinden çıkmamış veya yanlış formüle edilmiş patent yarardan çok zarar verir.

Patent Tescili

Patent Tescili; sanayideki teknik bir problemin çözümü olarak tanımlanan buluş için verilen inhisari (tekel) bir haktır. Patent tescili sizin çalışmanız sonucu ortaya çıkan buluş konusu ürünün tüm ticari hakkının size ait olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda patent tescil firmanız için ciddi bir ek gelir oluşturabilir.

Patent Araştırma ve Yorumu

Patent araştırması: patent başvuru yapacak firmanın, geliştirdiği veya geliştirmeyi planladığını ürünün buluş niteliği taşıyan yönleriyle daha önce bir patent çalışmasına konu olduğunu/olmadığının tespit edilmesidir. Patent Tescili başvurusunun yapılması araştırma (patent sorgulama) sonucuna bağlıdır.

Patent İzleme ve Patent portföy analiz

Patent İzleme: rakip firmanın patent portföyünde bulunan patentlerinin takibi, patent tarifnamesinin içeriğinin kapsam analizi ve firmanız için oluşturduğu risk haritasının rapor niteliğinde sunulması hizmetidir.

Patent Sistemini Entegrasyonu

Ar-ge departmanına sahip, teknolojiye yön vermeyi ilke edinen firmalara, patent odaklı ar-ge departmanın entegrasyonu ve patent stratejilerinin inovasyon odaklı geliştirilmesi konusunda yol haritasının çizilmesi.

Patent Yurtdışı

Patent Yurtdışı başvurusu ile yerel olan patent hakkının uluslararası platformda tescillenerek korunmasını sağlamaktadır

|