marka tescil belgesi

Tasarım

Eğer firmanızda değerli tasarımcılar varsa yeni endüstriyel tasarımlarınızın pazara çıkışını sadece müşterileriniz değil; taklit etmek isteyen rakipleriniz de büyük bir sabırsızlıkla bekleyecek.

Halbuki yeni sezon çalışmalarınız henüz başlamışken tescil edeceğiniz tasarımlarınız, kanunun mügahale ve yaptırım gücünü de taşıyacağından taklitçiler için büyük caydırıcılığı olacaktır.

Ayakkabı tabanından, kumaş desenlerine; birbirinden değerli her türlü tasarımınızı en doğru tarifnameleri hazırlayan profesyonellere emanet edin.

Tasarım Tescili

Tasarım Tescili ; ürünlerin kendilerinin veya bir parçasının yenilik ve ayırt edici niteliğe sahip olmak şartıyla dış görünümlerinin koruma kapsamı altına alınmasıdır. Başvuru sahibi, tasarımı veya tasarımın uygulandığı ürünün tescilini 4 defa yenilemek suretiyle 25 yıla kadar üretme hakkına sahip olacaktır.

Tasarım Araştırma

Tasarım araştırma, Endüstriyel Tasarım başvuru yapacak firmanın, geliştirdiği veya geliştirmeyi planladığı ürünü ayırt edici yönleri ile tasarım çalışmasına konu olduğunu/olmadığını tespit etmesi, firmaya hem zaman hemde strateji kazandıracaktır.

Tasarım Yurtdışı

Topluluk Tasarımı (Community Design) müracaatı yoluyla Avrupa Birliğine (AB) üye olan ülkelerde tek bir başvuru ile tasarım tescil imkanı sağlanmaktadır.

|